Keys100 – Szitó Ervin beszámolója

2014.05.27. 09:29 Szuflavéder

(Az alábbiakban Szitó Ervin beszámolója következik. Ervinről korábban itt írtunk – Szuflavéder)

Komoly tervekkel vágtam neki a floridai versenynek. Az elsődleges célom a sikeres befejezés volt, ez teljesült. Bár voltak sokkal merészebb gondolataim is, de ezeket a nagy hőség keresztülhúzta. A 17-18 óra közöttre tervezett idő reálisnak tűnt. Az alkalomra egyébként külön pólót csináltattam:

163 induló és 105 célbaérkező volt ezen a távon. Erre a versenyre a komoly éghajlatkülönbség miatt nálunk nehéz felkészülni. Talán legközelebb egy korábbi időpontban jövök majd, hogy több idő legyen megszokni az ottani klímát.

Május 17-én reggel 6 óra 20 perckor kitűnő állapotban elrajtoltunk hárman: kísérőm Andor, a bérelt 6 hengeres, 320 lóerős Ford Mustang és én. A Mustangot a végén fájó szívvel adtuk vissza. Amikor kibéreltük megkérdezték, hogy nem gond-e, hogy éppen nincs kéznél egy cabrio. :)

Már az első óra után megkezdődött a jegelés. Szerencsére jég is volt a pontokon és persze mi is vittünk a kocsiban, de így is sikerült napszúrást kapnom. Az 50+ faktoros naptej sem volt elég, a táv felénél már sikerült megégnem. Azt hiszem ez mindent elárul a helyi körülményekről, de a többi már rajtam állt.

Csodálatos helyeken futottunk. Bal odalon volt az Atlanti-óceán, jobb oldalon pedig a Mexikói-öböl. Végig szigeteken futottunk keresztül, amiket hidak kötöttek össze. A leghosszabb híd hét mérföld hosszú volt.

Szerencsére a futó képességem végig megmaradt, fejben is erős voltam. Kétszer 15 percre viszont a hőség miatt meg kellett állnom. Végig motivált a verseny remek hangulata, a jó szervezés és a kísérőm, barátom Pap Andor, akinek nagy köszönettel tartozom a segítségéért. Szinte végig tudtam futni, csak az evés-ivás közben gyalogoltam. Az időm végül 23 óra 12 perc lett, ez a 42. helyre volt elég.

Jól szerepelt a teljes magyar csapat. A 100 mérföldes versenyen a kint élő Nagy Katalin, a helyiek kedvence az abszolút negyedik helyen, 15:53-as idővel ért célba és a nők mezőnyében a harmadik lett. Lesi Zoltán a 28.(21:38:22), Lesi Menyhért pedig a 33.(22:25:30) helyen végeztek. A teljes eredménylista itt látható.

Elnézést, hogy a végére írom, de óriási eredmény született az 50 mérföldesek versenyében. Vajda Anita a válogatott ultrafutó-legenda abszolútban óriási fölénnyel nyerte meg a versenyt: 7 óra 44 perces idővel 35 percet vert a második helyezettre. Jó érzés ránézni erre az eredménylistára is. :)

Végül a következő képen együtt a magyar csapat. Balról: Lesi Zoltán, Lesi Menyhért, Vajda Anita, Kara Norbert, Molnár Norbert, Szitó Ervin, Pap Andor.

Jöhet a következő verseny, reményeim szerint egy Brazil ultramaraton.