Most vasárnap "Fut a Csepel" és The Color Run

2013.09.26. 13:03 Szuflavéder

Tegnap felhívtam az első "Fut a Csepel" első három helyezettjét, mert kíváncsi voltam melyik évben volt pontosan az első. A helyes évszám 1982, ekkor Zelenák Zoltán, Madaras István és Zelenák Ferenc ebben a sorrendben értek célba. Az első csepeli futáson több, mint 100 igazolt versenyző vett részt. A 4 km-es távon az iram 3 percen belüli volt. Zelenák Zoli egészen 1997-ig volt itt veretlen. Ezután 2011-ig Kedves Roland – az idei felnőtt magyar bajnokság 5000 méteres síkfutásának ötödik helyezettje – menetelése következett. 2011-ben nagy hajrában "csak" a második lett. Tavaly nem indult, de idén ismét rajthoz áll, csak úgy, mint az 1982-es dobogósok Zelenák Feri és Madaras István. Zelenák Zoli sérülés miatt, csak szurkolóként lesz jelen. Szekeres Feri bácsi – aki 10 évig tartotta az országos maratoni csúcsot – szintén ott lesz a mezőnyben.

A 3300 méteres táv rajtja idén szeptember 29-én vasárnap reggel 10-kor lesz. Idén is 1000 feletti indulóra számítanak. A versenyen nevezési díj nincs. A rajtszámot a helyszíni nevezést követően lehet átvenni. (Korán kell menni, sor szokott lenni.) Szeretem ezt a kis megmozdulást, ez volt életem első futóversenye, nekem kötelező nosztalgia és jó kis felpörgetés. A versenykiírás és hivatalos plakát:

A visszaigazolható Facbook esemény pedig itt.

- - - - -

Először lesz Magyarországon a "The Color Run". Szintén vasárnap, de ez délután: 13:30-kor lesz a rajt (amire holnap lehet utoljára regisztrálni). Jelen állás szerint a hőmérséklet 17-18 fok körül alakul majd. A családnak megmutattam a versenyről szóló kis videót és rögtön kedvet kaptak hozzá, így be is neveztem őket. :) Azt még nem tudom, hogy hogy engedem be őket a kocsiba a futás után, de az biztos, hogy tetőtől-talpig szép színesek lesznek. A relatíve magas nevezési díj ellenére komoly résztvevőszám és remek hangulat várható. Ide is megyek, de csak fotózgatni és szurkolni. Tuti jó buli lesz :)