Kiegészítő gyakorlatok a futás mellé
2014.01.26. 22:38 szasza75
Néhány hónappal ezelőtt Papp Kriszta mesélte nekem, hogy a téli időszakban kiegészítő edzéseket végez, hetente kétszer. Hiszi, hogy a törzsizom, illetve a tartó izmok edzésével jótékony hatást gyakorol a futására. Persze beillesztette még a jógát is, de az egy másik história. Én is régóta tervezem, hogy a téli (HAHAHA) időszakot én is ilyesmi programokkal fűszerezem.
Már régebb óta ismerem Horváth Andit. Alapvetően bringázik, nem fut, de ez mindegy is. Szóval ő egyrészt gyógytornász, manuálterapeuta, és persze személyi edző is, de nem az a hagyományos értelemben vett.
Megkerestem, hogy igényeimmel, azaz a csípő, derék, törzsizomzat mobilizálása (és egyben erősítése) is legyen a cél. Rövid beszélgetést követően megvizsgálta az izomzatomat, illetve legfőképpen azok lazaságát. Nem túlzok, hogy eddigi életem munkája volt összehozni ezeket a kötött izmokat. Biztatásul azért jelezte, hogy nem reménytelen a helyzet.
A legnehezebb gyakorlatokkal kezdte, aztán folyamatosan könnyített, majd ahol már biztosan mozogtam, ismét úgy nehezített. A lényeg instabil környezetben gyakorlatokat végezni. A rövid kis videó, kis ízelítőt ad a gyakorlatokból.
Miután sikerült elfogadhatóan egyensúlyoznom a labdán és egy pillanatra királynak érezni magam, Andi felállt a labdára és úgy egyensúlyozott. Vannak még távlatok!
Ilyen jellegű edzéseket, nem csak egyedül végezhetünk. A CORE Training jellegű edzések már számos helyen elérhetőek, köztük pl. Zuglóban hetente kétszer edz a következő csoport.
Hamarosan ide is ellátogatok.
6 komment
Címkék: video bemutató gyakorlatok
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
KicsiGyík 2014.01.27. 09:14:23
Én crossfit edzésekre járok, ott is használunk fitballt, illetve trx-et és csinálunk különböző statikus gyakorlatokat is (plank stb.)
BGy · http://babosi.blog.hu 2014.01.27. 12:36:09
15 éve volt egy tanárom, aki talán bioelektroniák tanított, Bretz Károlynak hívják. Ő csinált egy platformot, amivel a sportolók stabil állását vizsgálta (stabilometria, ha jól emlékszem). Rá kellett állni a platformra és a számítógép képernyőjén láttuk, mennyire stabil a súlypontunk állás közben. Érdemes lenne erre rátenni a labdát és azzal vizsgálni, milyen gyorsan fejleszthető egy ember. Néznénk a kilengések amplitúdóját, gyakoriságát. Azt, milyen gyorsan áll vissza nyugalmi helyzetbe, stb.
Gyűrött Papír 2014.01.28. 12:51:01
Később mondták, hogy max 50kg.
nagykrisz_2 2014.01.28. 14:24:29
Gyűrött Papír 2014.01.28. 23:14:28
1:30-nál a háttérben jó a fazon, amikor megpróbálja magára rántani a fogast :))